GŁÓWNA

Witamy na stronach internetowych Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki

Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki jest autonomicznym organem organizacji Związku Nauczycielstwa Polskiego działających w szkołach wyższych i instytutach naukowych. Celem Rady jest szeroko rozumiana obrona interesów i praw organizacji zakładowych zrzeszonych w Radzie oraz ich członków.

Krystyna Łybacka nie żyje.

Po krótkiej chorobie, 20 kwietnia 2020 roku w wieku 74 lat, zmarła Krystyna Łybacka, była Minister Edukacji Narodowej w rządzie Leszka Millera (2001-2004), wieloletnia posłanka na Sejm RP (1991-2014), eurodeputowana Parlamentu Europejskiego (2014-2019), członek ZNP, Wielka Dama polskiej polityki.

Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – ukończyła Wydział Matematyczno-Fizyczno-Chemiczny (1968). Doktoryzowała się na Politechnice Poznańskiej – na Wydziale Elektrycznym (1976). Od 1968 roku była nauczycielem akademickim w Instytucie Matematyki Wydziału Elektrycznego PPoz.

Kol. Krystyna Łybacka zawsze aktywnie angażowała się w problemy środowiska nauczycielskiego i wielokrotnie wspomagała działania Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki m.in. na forum sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, której dwukrotnie była wiceprzewodniczącą.
Współpracujący, zapamiętali Ją jako osobę ciepłą, mądrą, wspierającą, umiejącą słuchać innych, otwartą na ich poglądy, szukającą porozumienia.

Odszedł dobry, otwarty i uczciwy Człowiek.
Nasz wieloletni Przyjaciel.

Cześć Jej pamięci.

RADA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO I NAUKI